PRAKTICKÉ INFORMACE

PREVENCE

Nárok od pojišťovny na preventivní prohlídku má každý pacient jednou za 2 roky.
Provádíme předem odběry a vyšetření moči, k prohlídce jste přizváni na vybraný čas. Vyšetření obsahuje informování o výsledcích krevních testů a následné poradenství, měření krevního tlaku, vyšetření očí pomocí optotypů, kontrola výšky a hmotnosti, tělesná prohlídka ve spodním prádle, dále kontrola očkování a dle věku a rizik doplnění dalších vyšetření (EKG, test na skryté krvácení ve stolici, mammograf,...).


ODBĚRY

Provádíme 7:00-8:00 úterý, čtvrtek, pátek. vždy po předchozí domluvě. na odběry (poud není jiná domluva) je nutné přijít nalačno, poslední jídlo cca v 19:00, ráno se dostatečně napít vody (nic sladkého).
Před odběry glykemie („cukr“) a cholesterolu je vhodná dieta s vyloučením sladkostí a tučných jídel, alkoholu 3 dny předem. Vaše obvyklé léky užijte dle zvyklostí.


OČKOVÁNÍ

Očkování lze provádět pouze u zdravých pacientů- tedy bez akutního horečnatého nachlazení. Zmiňovaná očkování se aplikují do paže- do svalu či podkožně.

Po aplikaci je nutné vyčkat v čekárně cca 30 minut- kvůli pozorování akutní reakce po očkování. Místo vpichiü může být několik dní citlivé, večer není vyjímečné zvýšení tělesné teploty

Tetanus - vakcíny máme skladem, pacienti do 60 let se očkují 1x za 15 let, nad 60 let 1x za 10 let.
Prevenar - proti pneumokokům, na objednání. U pacientů nad 65 let hradí pojišťovna . Blíže v ordinaci.
Chřipka - očkujeme vždy cca od poloviny září do konce prosince. U pacientů nad 65 let hradí pojišťovna.
Klíšťovka - očkujeme především vakcínou FSME, předpis na recept.

O možnostech dalšího očkování se poraďte přímo v ordinaci.


LÉKAŘSKÁ SLUŽBA PRVNÍ POMOCI

MIMO ORDINAČNÍ HODINY

Provoz ordinace na Ponávce - Úrazová nemocnice : 17:00-7:00
O víkendech a svátcích:
celodenně
Přístup na Lékařskou pohotovostní službu praktického lékaře i LPS zubní je novým vstupem mezi budovami Ponávka 6 a Ponávka 10 a dále přes dvůr do budovy Koliště 41, 1.patro.
Telefon: 545 538 538

Zubní pohotovost
Telefon: 545 538 421
Pracovní doba zubní LPS: pracovní dny: 18:00 - 24:00 volné dny: 8:00 - 20:00 


TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO

Konzultace je možná nepřetržitě, po pozření jedovaté či jinak nebezpečné látky: Laické i lékařské dotazy na akutní intoxikace se řeší výhradně na přímých telefonních linkách TIS:
+224 91 92 93 a +224 91 54 02

E-recept: možnost odeslání receptu do Vašeho telefonu formou sms nebo na e-mail
Prevence: každý pacient 1x za 2 roky. Dle věku doplnění EKG, mamografu, odeslání k urologovi, test na skryté krvácení apod.